Andmeldelse: 4 hour body
4 Hour Body er ikke en bog man læser på en eftermiddag, jeg har pt. været igang i 3 mdr, og prøvet forskellige ting fra bogen. Så jeg kan ikke sige at jeg har læst det hele endnu, langt fra. Det kan man også se hvis man følger mig her på bloggen, jeg bruger meget tid på at teste de forskellige ting, og på selv at få ideer baseret på de ting han siger. Jeg læser også meget andet materiale ved siden af for at verificere nogle af de ting han siger.
Bogen er kort og godt den som inspirerede mig til det her projekt, men den er på ingen måde nøglen til success, og så alligevel, for det handler om motivation. Motivation som jeg fik ved at gå igang med bogen og som nu har holdt mig på kursen i lidt over en måned. Givet, resultaterne er ikke lige så imponerende som de var i starten, men det kræver også sin mand at holde gejsten oppe i længere tid af gangen, og så længe det overordnet set går fremad så er jeg egentlig tilfreds.
Jeg er nørd, og TF har lært mig at koble det sammen med min krop … det kan der kun komme noget godt ud af. Hvis du er lidt nørdet, så er det her bogen for dig
